Fiskeri

Summert antall aktive fiskere og antall registrerte fiskefartøy er Vestvågøy landets nest største fiskerikommune.

Dette er en posisjon som kommunen ønsker å holde og som gjenspeiler seg i mål og strategier i kommunedelplan for næring. Det som har spesiell fokus er å legge til rette i havnene for fiskeflåten.

Fiskeridirektoratets fartøyregister

Liste over fiskefartøy med registrering i Vestvågøy kommune hentet fra registeret 25.11.2021, sortert på fartøyets lengde. Med forbehold om mulige feil og endringer som ikke er kommet med i statistikken. Disse dataene er hentet fra Fiskeridirektoratets fartøyregister - statistikk Fartøy og eieropplysninger.

Det er registrert 160 fartøy i lista fra 5,18 m til 133,80 m. Der er 22 fartøy over 15 m. Målt i lengde utgjør de 5 trålerne til Aker Biomarine og Nordland havfiske 25% av flåten. 29 (18%) av fartøyene er bygget i tre. Gjennomsnittlig byggeår er 1990, altså en snittalder på 31 år. Holder vi trålerne utenfor er gjennomsnitt hestekrefter 228.

Reg Fartøy Lengde Byggeår Eier Poststed
N 0075VV ANTARCTIC SEA 133,80 1999 AKER BIOMARINE ANTARCTIC AS LYSAKER
N 0130VV ANTARCTIC ENDURANCE 129,60 2019 AKER BIOMARINE ANTARCTIC AS LYSAKER
N 0361VV JUVEL 99,50 2003 AKER BIOMARINE ANTARCTIC AS LYSAKER
N 0301VV SAGA SEA 84,21 1974 AKER BIOMARINE ANTARCTIC AS LYSAKER
N 0006VV NORDTIND 80,40 2018 NORDLAND HAVFISKE AS ÅLESUND
N 0125VV GADUS NJORD 69,80 2013 NORDLAND HAVFISKE AS ÅLESUND
N 0003VV BALLSTADØY 34,85 2015 BALLSTADØY AS SVOLVÆR
N 0666VV ROWENTA 34,25 1997 ROWENTA AS LEKNES
N 0025VV SKOLMEN 27,42 1998 STEINFJORDFISK AS LEKNES
N 0008VV STORHOLM 25,65 1952 STORHOLM AS BØSTAD
N 0300VV BALLSTADVÆRING 24,50 2017 BALLSTADVÆRING AS LEKNES
N 0070VV UNSTAD JUNIOR 23,71 1971 UNSTAD JR AS SENNESVIK
N 0105VV ROHOLMEN 21,67 1979 ROHOLMEN AS BALLSTAD
N 0150VV ELIN-TORIL 20,36 1976 ELIN TORIL ANS MELØY
N 0167VV ØYABAS 19,38 1981 BUSTINGAN SUPPORT AS BALLSTAD
N 0022VV UREGUTT 19,05 1987 UREFANGST AS SENNESVIK
N 0161VV MAJA 2 17,25 1991 MAJA FISKEBÅTREDERI AS STAMSUND
N 0045VV DENTAX SENIOR 16,88 1987 ROWENTA AS LEKNES
N 0055VV GILL 16,49 1967 BENDIKSEN TOR ARNT GRAVDAL
N 0044VV JOKER 16,03 1987 JOFISK KYST AS SENNESVIK
N 0043VV KROGH SENIOR 15,76 1977 KROGH BIRGER JOHAN BØSTAD
N 0199VV SALTVÆRING 15,48 1972 STEINFJORDFISK AS LEKNES
N 0051VV GURATIND 14,99 2011 GURATIND AS LEKNES
N 0140VV LOFOTHAV 14,99 2016 HÅKONSEN FISKERIER AS LEKNES
N 0010VV ALF SENIOR 14,98 1964 OLE EINAR KRISTOFFER ALBREKTSEN HERØY
N 0076VV EGGUMSVÆRING 14,98 1987 EGGUMSVÆRING AS LEKNES
N 0012VV STRANDFLÆSA 14,97 1978 STRANDFLÆSA AS BALLSTAD
N 0347VV KARL EINAR 14,97 1950 HÅKONSEN FISKERIER AS LEKNES
N 0072VV STAMSUNDVÆRING 14,96 2001 STAMSUNDVÆRING AS STAMSUND
N 0153VV FESKARGUTTEN 14,96 1996 FESKARGUTTEN AS BØSTAD
N 0225VV NYGRUNN 14,96 2021 NYGRUNN AS LEKNES
N 0336VV STRAUMVÆRING 14,95 2021 STRAUMVÆRING AS LEKNES
N 0082VV STEINRYGGEN 14,86 2002 TROND-ANTON AS BALLSTAD
N 0009VV POLARIS 14,77 1993 ØSTEIG TORE STAMSUND
N 0098VV ARVID GISKE 14,64 1980 ARCTIC SEA HARVEST MCALLISTER GRAVDAL
N 0118VV MERRICK 14,63 1995 ARCTIC SEA HARVEST MCALLISTER GRAVDAL
N 0018VV T.SIVERTSEN 14,53 1995 T. SIVERTSEN AS SENNESVIK
N 0049VV IVERSEN JUNIOR 14,30 1986 BØRGE IVERSEN AS BALLSTAD
N 0170VV SANDHOLMEN 14,12 1985 SKOTTNESFISK AS BALLSTAD
N 0068VV SEIBUEN 14,10 1998 SØRENSEN RAYMOND STAMSUND
N 0090VV KLOGRUNN 13,14 1993 JENS-MARTIN MARKUSSEN BALLSTAD
N 0219VV NORDHAUG SENIOR 12,97 1980 NORDHAUG HARALD STAMSUND
N 0027VV BORGVÆR 12,95 1978 BØSTAD KYSTFISKE AS BØSTAD
N 0104VV HAVGULL 12,83 1979 BØKENES ARNE BALLSTAD
N 0174VV MORTSUNDVÆRING 12,83 1978 MORTSUNDVÆRING ANS LEKNES
N 0236VV KURT H 12,83 1982 HÅKONSEN FISKERIER AS LEKNES
N 0074VV OLE INGE 12,27 1987 BERGLUND OLE SVEIN NILS BALLSTAD
N 0180VV NONSTIND 12,21 2001 NONSTIND AS LEKNES
N 0218VV LEIF H 12,17 1977 HÅKONSEN FISKERIER AS LEKNES
N 0030VV ANNA MARIELL 12,15 1992 BENJAMIN JAKOBSEN LEKNES
N 0475VV STORFJORDVÆRING 12,13 1982 GRAV STEIN ÅGE STAMSUND
N 0146VV LEIBØEN 12,01 1978 LEIBØEN ANS BØSTAD
N 0017VV REINEVÆRING 11,61 1981 STEINFJORDFISK AS LEKNES
N 0260VV SEBASTIAN 11,53 2006 BENONISEN STIG TONY STAMSUND
N 0005VV SVANA 11,25 1946 MIKKELSEN STEINAR STAMSUND
N 0019VV SKRETIND 10,99 2019 ODD-ARNE ANDERSEN STAMSUND
N 0062VV LOFOTVÆRING 10,99 1997 ROGER OLAF ARNE GRAV LEKNES
N 0103VV TØTTA 10,99 1985 REMI ANDERSEN STAMSUND
N 0177VV PERLEMOR 10,99 2014 NYSOL AS GRAVDAL
N 0254VV JOHAN MARTIN 10,99 1984 VESTBY GEIR BØSTAD
N 0151VV HEMMINGODDEN JR 10,98 2017 HEMMINGODDEN FISK AS BALLSTAD
N 0341VV MEFJORD 10,98 2017 PARTSREDERI MEFJORD ANS LEKNES
N 0110VV ÆSHOLM 1 10,97 2008 STEINFJORDFISK AS LEKNES
N 0252VV SØTA 10,96 2013 MORTSUNDVÆRING ANS LEKNES
N 0050VV BALLSTADGUTT JR 10,66 2000 BALLSTADGUTT AS BALLSTAD
N 0053VV TATIND 10,66 2017 ELANTO AS SENNESVIK
N 0061VV OLAVSEN JR 10,66 2017 OLAVSEN FISKEBÅTREDERI GRAVDAL
N 0065VV NIKKO 10,66 2015 REDERIET STEIN-TORE DA VALBERG
N 0077VV ULA 10,66 2000 JOHANSEN BERNHARD ANTON GRAVDAL
N 0115VV KONGSHOLM 10,66 1997 LOFOTHAV II AS LEKNES
N 0036VV BØRRESEN JR 10,65 1989 BØRRESEN JUNIOR AS BØSTAD
N 0094VV BJØRNSVIK 10,65 2010 BÅRD SIVERTSEN STAMSUND
N 0166VV REINEVÆRING 10,65 1990 HOSETH KYSTFISKE BALLSTAD
N 0060VV BRAGE 10,64 1978 HELGE JANN PEDERSEN BALLSTAD
N 0162VV STRAUMEN 10,64 1977 TOM ROGER JOHANSEN BALLSTAD
N 0220VV HEMMINGODDEN JR 10,63 1996 HEMMINGODDEN FISK AS BALLSTAD
N 0028VV PUSKAS 10,62 1980 OLSEN KYSTFISKE AS LEKNES
N 0100VV OVESEN JR 10,61 1981 OVESEN KJELL ROGER GRAVDAL
N 0107VV SKAGODDEN 10,61 1977 SKAGODDEN AS GRAVDAL
N 0011VV HAVGUTT 10,60 2003 VEBJØRN GRØNNHAUG LEKNES
N 0137VV TOMINE 10,60 1985 ROALD FREDRIKSEN AS BALLSTAD
N 0210VV STRATOS 10,60 1987 TORE STENSEN BALLSTAD
N 0037VV DYNSKJÆR 10,59 1980 ULRIKSEN ODD MAGNE LEKNES
N 0042VV ALEXANDRA 10,59 2000 ALEXSANDER OLSEN LEKNES
N 0136VV LOBO 10,59 1985 LOBO FISK AS LEKNES
N 0160VV VESLA 10,58 1973 FRANK WIIK GRAVDAL
N 0023VV EGGLAND 10,57 1996 ALEKSANDER EDVARDSEN BØSTAD
N 0263VV NORØY 10,55 1981 BERGQUIST KAI BALLSTAD
N 0144VV VERONICA JOSEPHINE 10,53 1998 KARVER ANDERSEN UTLEIE GRAVDAL
N 0124VV HAVSULA 10,52 1978 BERG OLE KRISTIAN BALLSTAD
N 0106VV SJØTUN 10,49 1978 PARTSREDERI MEFJORD ANS LEKNES
N 0015VV JANNE 10,43 2005 SVEIN MAGNUS MARKUSSEN LEKNES
N 0181VV NYBAKK SENIOR 10,42 2008 NYBAKK HANS AKSEL STAMSUND
N 0214VV LINDA-MARI 10,39 1979 KLAUSSEN KYRRE SENNESVIK
N 0127VV TRYM-AKSEL 10,35 1980 TRONDSEN KNUT NIKOLAI BALLSTAD
N 0004VV IDA 10,30 2008 KARL TORE ARCTANDER AS GRAVDAL
N 0250VV MARIE 10,30 2008 HEMMINGODDEN FISK AS BALLSTAD
N 0026VV VIKSTJERNA 10,24 1982 BUNTZ BJØRN ARVID BALLSTAD
N 0282VV LINE MARI 10,11 1963 PEDERSEN KÅRE LEIF STØ
N 0117VV FJORDPRINS 10,10 1974 LOFOTEN SJARKFISKE AS BØSTAD
N 0261VV LANGSKJÆRET 10,09 1978 BØKENES ARNE BALLSTAD
N 0111VV INGRID MARIE 10,05 1986 GRØNHAUG GUNNAR NILS JARLE GRAVDAL
N 0108VV NOREGGA 10,04 1973 MARKUSSEN MASKIN AS BØSTAD
N 0116VV BUØY 9,90 1988 REMI ANDERSEN STAMSUND
N 0079VV AASHEIM 9,75 1992 MS AASHEIM AS STAMSUND
N 0157VV KJEØY 9,75 1991 ALVI AS BALLSTAD
N 0020VV ØYAGUTT 9,59 1977 SISSEL CAROLINE AS BALLSTAD
N 0253VV LEIF OLE 9,58 1984 BARTH OLAV SENNESVIK
N 0175VV RØAGUTT 9,50 1984 MARTINUSSEN EINAR MAGNAR BØSTAD
N 0069VV BØRØY II 9,45 1975 KRISTOFFERSEN HÅKON BØSTAD
N 0097VV ROY-MAGNE 9,45 1982 RASMUSSEN INGOLF ARNE LEKNES
N 0123VV ROKKAN 9,45 1977 IVERSEN SIV HEGE ROKKAN BALLSTAD
N 0183VV EMIL ANDRE 9,45 1974 TRONDSEN DAGFINN JOHAN BALLSTAD
N 0122VV JUNIOR 9,44 1975 HAMNØY FISK AS LEKNES
N 0154VV HAVØRN 9,14 1978 SANDMO SJØPRODUKTER GRAVDAL
N 0138VV ANDERSSON 8,96 1987 ANDERSEN KARL-TORE GRAVDAL
N 0093VV IDA ANGELICA 8,57 1972 NYSOL AS GRAVDAL
N 0164VV EMMA GISKE 8,48 1983 ARCTIC SEA HARVEST MCALLISTER GRAVDAL
N 0013VV FJORDBØEN 8,35 1999 FJORDBØEN PER MAGNE BRÆKKEN BALLSTAD
N 0156VV TONY 8,05 1978 FERNO ANS LEKNES
N 0007VV HELENA 7,99 1998 KIM MALMO LEKNES
N 0058VV SANDRA 7,99 1994 VEBJØRN GRØNNHAUG LEKNES
N 0071VV KIM 7,99 1981 NILSEN JOHN ARNE BALLSTAD
N 0066VV CLARA 7,98 1973 EMIL SOVA STAMSUND
N 0088VV BENTE 7,98 1983 BENTSEN TORBJØRN WIGGO GRAVDAL
N 0101VV STRØMØY 7,98 1982 STEIN HARALD WANGSVIK BALLSTAD
N 0195VV ASIA 7,97 1984 SOLSTAD ARVID GRAVDAL
N 0119VV SENJASUND 7,93 1979 NONSTIND AS LEKNES
N 0057VV SJØBRIS 7,92 1985 SØRENSENS SJØPRODUKTER LEKNES
N 0040VV MATHEA 7,82 1981 OLSEN ALF ODDVAR LEKNES
N 0155VV MONICA 7,80 1985 ANDERSEN MAGNE STAMSUND
N 0189VV SANDØY 7,80 1975 ALEKSANDER EDVARDSEN BØSTAD
N 0029VV ANGEL 7,78 1982 KARLSEN HERBJØRN ARNE BØSTAD
N 0173VV HELEN 7,73 1982 HELMOD JØRGENSEN BØSTAD
N 0139VV JIM-ROGER 7,70 1980 NORDLY BERNYLL GRAVDAL
N 0141VV JAN H 7,70 1998 HANSEN JAN EDIAS GRAVDAL
N 0169VV MALLY 7,70 1987 HIMMELTIND KYSTFISKE AS LEKNES
N 0121VV HAUGVIKA 7,62 1999 JOHANSEN ARVID ROLF GRAVDAL
N 0114VV TINA 7,59 1980 ODD-ARNE ANDERSEN STAMSUND
N 0131VV KJAPP 7,53 2009 STEINFJORDFISK AS LEKNES
N 0135VV SNEGLA 7,40 1986 JEKABSONS INGUS STAMSUND
N 0147VV MADELEN 7,11 1971 REMI ANDERSEN STAMSUND
N 0243VV ORION 7,10 1978 SKOTTNESFISK AS BALLSTAD
N 0132VV LISA 7,00 1988 SØRENSEN JOHN-ERIK GRAVDAL
N 0194VV VICTORIA 7,00 2007 YNGVE AAS FISKERI STAMSUND
N 0014VV AMALIE R 6,88 2016 ROGER OLAF ARNE GRAV LEKNES
N 0126VV ÅKERSKJÆR 6,75 1979 SKAGODDEN AS GRAVDAL
N 0165VV REINEVÆRING 6,75 1983 HOSETH KYSTFISKE BALLSTAD
N 0163VV AMIGO 6,63 1982 NYSOL AS GRAVDAL
N 0102VV TRINE 6,60 2014 NIKOLAISEN TORFINN GRAVDAL
N 0063VV SANDER 6,20 2011 BAKKEN JAN LEKNES
N 0112VV SMEDVIKGUTTEN 6,20 2016 ELVHEIM KJELL INGE STAMSUND
N 0016VV VORAS 6,08 2020 SPIDER LYD OG LYS VORAS STAMSUND
N 0073VV KVILHOLMEN 5,94 1985 BENDIKSEN ARVE JOHN BØSTAD
N 0187VV BRITT 5,60 1991 THOMASSEN SIGURD LEIF LEKNES
N 0059VV VERONICA 5,50 1988 KENNETH STANGEN GRAVDAL
N 0024VV OLEGUTT 5,48 2015 ERLEND JOHANNESEN ENK LEKNES
N 0201VV BRIS 5,30 2009 KNUTSEN ESPEN LEKNES
N 0041VV KNUT 5,18   PEDERSENS MALERFIRMA LEKNES
N 0191VV ALF JUNIOR 5,18 1986 ALBRIGTSEN GEIR MARTIN STAMSUND

Kontakt

Sigve Olsen
Næringssjef
E-post
Mobil 481 55 003