Kommunestyret

Kommunestyret består av 33 medlemmer og har det overordnede ansvaret for den samlede kommunale virksomheten. Viktige saker i kommunestyret er styringsdokumenter (økonomiplan, årsbudsjett, regnskap), årsrapport, kommuneplan, reguleringsplaner og saker som kommer fra formannskapet og andre politiske komiteer.

Kommunestyret 2015-2019

Kommunestyret 2015-2019
Navn Mobil E-post
Remi Solberg (Ap), ordfører 906 70131 ordforer@vestvagoy.kommune.no
Gøril Anita Jenssen (Ap) 994 12813 gonitajen@gmail.com
Børge Iversen (Ap) 909 26056 post@rorbuer.info
Eva-Karin Busch (Ap) 957 25297 ssobusch@online.no
Arne Martin Finstad (Ap) 909 12723 amarfin@online.no
Gøran Rasmussen Åland (Ap) 472 41477 rasmussen.aaland@gmail.com
Nell-Peggy Pedersen (Ap) 977 32144 nellpeggy59@hotmail.com
Tora Dalheim (Ap) 951 50089 tora.dalheim@live.no
Guri Ingebrigtsen (Ap) 941 39113 guring@frisurf.no
Kenneth Grav (Ap) 916 00820 kenneth.grav@gmail.com
Kari Baadstrand Sandnes (Ap) 412 24994 kari.b.sandnes@gmail.com
John-Inge Berg (Ap) 950 47202 joinb@online.no
Hilde E. Holand (KrF) 971 66224 holand79@hotmail.com
Terje Wiik (KrF) 917 41943 tewii@online.no
Trond Handberg (H) 928 53062 trond.handberg@vestvagoy.kommune.no
Rita Iren Nordheim (H) 913 01919 rinordheim@gmail.com
Asbjørn Sjølie (H) 976 76929 asbjorn.sjolie@politiet.no
Thomas Elvebakk (H) 957 31507 thomas_elvebakk@hotmail.com
Søren Fr. Voie (H) 959 32343 sfvoie@online.no
Bjørnar Hartviksen (H) 908 24301 bjornar.hartviksen@lofotkraft.net
Rita Solbakken (H) 992 70699 Rita.solbakken@gmail.com
Espen Sandsund Seierstad (MdG) 915 97956 espen.seierstad@debio.no
Odd-Eskil Andersen (Frp) 905 60679 oddeskilandersen@gmail.com
Connie Ramstad Jobsen (Frp) 996 39120 conjob75@hotmail.com
Magnus Ellingsen (Frp) 909 91499 mag-elli@online.no
Anne Sand (Sp), varaordfører 952 93700 anne.sand@vestvagoy.kommune.no
Ole Berglund (Sp) 918 84509 oleberglund49@gmail.com
Terje Bøe (Sp) 900 75664 terje.boe@lofotr.no
Tone May Nordstrand (Sp) 918 94416 tonenordstrand@yahoo.no
Anja Trones (Sp) 911 68421 Anja.trones@lofotkraft.net
Hilde Friksen Laumann (SV) 974 85086 hildelaumann@gmail.com
Kurt Atle Hansen (SV) 909 44275 kurt.atle@sorbus.no
Pål Krüger (Uavh) 901 85202 pk@pkin.no