Åpning av skolene i Vestvågøy for alle klassetrinn fra onsdag 13. mai

Da er det med glede vi åpner skolene for alle våre elever!

Det vil bli lokale tilpasninger på hver skole, fordi vi fortsatt må følge smittevernveilederen og lage gode smitteverntiltak. På grunn av dette vil skoledagene deles opp for elevene våre og man planlegger også for uteskole. Men, alle elever i Vestvågøy vil nå få komme tilbake til skolen.

Alle skolene planlegger nå åpning for 5-10.trinn, onsdag 13.mai. 1-4.trinn vil fortsatt gå på skolen fra mandag av.

Det er bare noen få uker igjen av dette skoleåret, og det er godt at vi kan avslutte det sammen, tilstede på skolen.

Jeg ønsker alle lykke til med disse siste ukene – og husk å vaske hendene og hold avstand! Vi vet fortsatt ikke hvordan dette vil gå, så det er viktig av smitteverntiltakene følges. Vi har ingen å miste.

Mvh kommunalsjef Bianca Halvorsen